Dr. Nesrin Oğuz Kariyer Röportajı

img
KariyerJet Benim Hikâyem 486

Kariyer Yolculuğumda Benim Hikâyem

❖ Merhaba Nesrin Hanım. Bize mesleğinizden, eğitim hayatınızdan, hatta çocukken ne olmak istediğinizden bahseder misiniz?

Merhabalar. Kimya Mühendisiyim. Kurumsal bir şirketin Ar-Ge merkezinde, Ar-Ge Uzmanı olarak çalışmaktayım. Lisans eğitimimi İnönü Üniversitesi'nde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimimi de İstanbul Üniversitesi'nde tamamladım. Akademik kariyerimle birlikte, farklı sektörlerde çalışarak iş kariyerimi de yürüttüm. Çocukken; ressamlık, öğretmenlik, polislik, bilim insanı gibi farklı meslek dallarına ilgim vardı, bir gün Kimya Mühendisi olacağım hiç aklıma gelmezdi. Kimya'ya olan ilgim lise eğitimimde başladı ve meslek olarak geniş bir alanı kapsadığı için lisans tercihimi Kimya Mühendisliği'nden yana kullandım.

❖ Peki kariyerinize dair hedefleriniz, geleceğe dair planlarınız nasıl şekilleniyor? Herşeye baştan başlamanız gerekseydi nelere dikkat ederdiniz?

Kariyer yolculuğumda öncelikli hedefim; mesleki olarak edindiğim bilgilerle, akademik geçmişim ve araştırmacı kişiliğimle çalıştığım kurumda farklı projelerde yer almak, başarılı işler yapmaktır ve aynı zamanda da kendimi geliştirebileceğim bir pozisyonda çalışmaktır. İnsanın kendini geliştirirken yapmış olduğu hatalar geleceğinde alacağı kararlara ışık tutar. Herşeye baştan başlasam ve elimde bir liste olsa, taşları yine doğru yerleştireceğim konusunda kendime olan güven duygumu kaybetmeyeceğime çok inanıyorum.

❖ Son olarak iş bulma konusunda ümitsizliğe kapılan adaylara yönelik önerileriniz nelerdir?

İş arayan adaylara önerim, sabırlı ve aynı zamanda da azimli olmalarıdır. Başarının sırrı, azimli olmaktan geçer. Adaylar, iş seçiminde yeteneklerine uygun tercihler yapmalı ve aday olduğu pozisyon için yeteneklerini doğru bir şekilde ön plana çıkarmalıdır. Kimse ümitsizliğe kapılmamalı, inanmaktan vazgeçmemeli ve mücadelesini elden bırakmamalıdır. Başarı gayretle gelir.
Herkese başarılar dilerim...

❖ KariyerJet ailesi olarak zaman ayırıp röportajımıza katılımınız dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz.

Rica ederim, keyif aldım. Teşekkürler.

> Tüm Hikayeler'e Dön